Puhkemaja lugu

Puhkemaja lugu algab ilusast unistusest, et ühes metsatukas oleks üks armas majake, kus inimesed saaksid põgeneda argipäevast, lõõgastuda ja veeta aega privaatselt keset loodust ning vaikust, samal ajal kõigi tänapäeva mugavustega. Et see maja oleks keskkonnavastutustundlikult rajatud, valgusküllane ja väga hea sisekliimaga. Et siin majas oleks kõik vajalik, et veeta muretu puhkus. Et siin oleks hea nii kahekesi kui ka pere(de) ja heade sõpradega. Et see oleks lapsesõbralik ja väärtustaks perega koos olemist. Et kogu see maja ja koht kannaks endast positiivsust ja inspireeriks siinseid puhkajaid  ning võimaldaks veeta kvaliteetaega. Et see oleks kodune, hubane ja siinne puhkaja tunneks end nagu enda maakodus.

Oleme kolm põlvkonda koondav pere-ettevõte, kelle koostöö tulemusena sai see unistus 2013. a suvel teoks. Igapäevaselt kohapeal majandavad puhkemajaga vanavanemad, kelle põhitegevusalaks on mahepõllumajandus (lambakasvatus, mahekartuli ja –köögivilja kasvatus). Lapsed koos lastelastega elavad küll igapäevaselt pealinnas, kuid tegelevad puhkemajaga igapäevaselt läbi internetikeskkonna ning alati Saaremaal viibides.

Meie jaoks on oluline pakkuda mitte majutust, vaid väga head puhkuseelamust. Seetõttu on puhkemaja alati arendamisel. Meile on oluline puhkajate tagasiside ja see, et nad tunneksid end hästi mitte ainult puhkemajas vaid kogu Saaremaal. Oleme lühikese tegutsemisaja jooksul juba väga palju puhkemaja täiendanud ja teeme seda jätkuvalt, sealjuures kuulates meie puhkajate tagasisidet.

Meile on oluline keskkonnavastutus. Võimalikult maksimaalselt kasutame ja vahendame kohalikke teenuseid, tarbime ja vahendame külalistele kohalikke tooteid. Meie väärtused lähevad kokku slow food ja slow tourism põhimõtetega.