*Neli pealinna tüdrukut jätavad traditsiooniliselt korra aastas nädalavahetuseks oma mehed, lapsed, linnamelu ning põrutavad Saaremaale – selle läänepoolseimasse ossa. Ja mitte keset suvekära, vaid saare kõige „madalamal“ perioodil, mis suveturisti seisukohast vaadates on tundmatuseni teine koht. Järgnev jutt põhineb nende tagasisidel.

puhkus

Iga tüdruk väärib vahelduseks linnakärast eemaldumist ja aega lihtsalt olemiseks! Täiesti meigi- ja kleidivabalt. See on terve nädalavahetus lohvakates riietes, mõnusates pidžaamades ning hommikumantlites!

See on nädalavahetus, kus ei pea end mitte millekski „ette valmistama“, mis on üldiselt SPA-le või linnapuhusele omane, mil „pool aega“ valmistud millekski – hommiku- ja õhtusöögiks, väljaminekuks, ujuma minekuks või pead liikuma ühest sihtpunktist teise – kogu aeg oled pidevas liikumises. Sel nädalavahetusel ei pea mitte kuhugi minema ja saab lihtsalt olla.  See on puhkus, mille märksõnaks on rahulikkus ja vabadusA ja A 2

Saarde sõites saavad teisejärguliseks nutiseadmed ja muud igapäevaelus muidu suure osa võtvad meediumid. See on aeg, mil saab näost näkku suhelda oluliste inimestega, ilma et kellelgi kiire on. See on kvaliteetaeg! Minipuhkus algab juba tegelikult autos kogu nädalavahetuse planeerimisega – saab välja mõelda ilu- ja sauna protseduure, arutada selle üle, mida kokata ja niisama tüdrukute juttu ajada. Sõit heas seltskonnaga ei tundu pikk, see on nagu väike salareis, kus ollakse täiesti omaette.

Nädalavahetuse märksõnad on traditsiooniliselt saun, looduslikud iluprotseduurid, üheskoos kokkamine, metsas jalutamine, õues grillimine, kamina ees vedelemine, lihtsalt olemine, lauamängud, naistejutud jm spontaanne. Pikemalt ette planeerides on võimalik nautida massaaži ilma kuhugi minemata. Saab teha täpselt seda, mis pähe tuleb. Aeg võtab hoopis teise tähenduse, õigemini on see justkui ajatu oleklaua ümber veel soojem2_lõigatud

Ja saab ka täiesti omaette olla, olla lihtalt oma toas, eralduda lugemisnurka või minna üksi jalutama. Sel nädalavahetusel oled sa SINA ISE. Sa ei ole ema, abikaasa, kokk, koristaja, töötaja, ülemus jne. Oled vaid sina ja kellegi hea sõber. Ümbritsev keskkond ja teadmine, et oled saare peal, annab kogu nädalavahetusele õige hinguse. Lisaks mõnusalt kodune tunne, mis tuleneb õdusast atmosfäärist. 

Küsi pakkumist ja häid mõtteid info@paikese.ee

Out of the city 5

Aitäh noortele naistele (Alena, Marianne, Marge ja Merli) oma “saladuse” avaldamise eest!

Kirjutas: Angela

Fotod: erakogu