Kuhu minna

Asume  Lääne-Saaremaal – täpsemalt Kihelkonna kandis. See on Saaremaa vanimaid ja tegusamaid piirkondi. Siin on oma murrak, oma kultuur ja kombed – tõeline merekultuur.

Kihelkonna kandis on palju sadamaid, mõisaid, lahtesid, pankrannikuid jp teisi vaatamist/külastamist väärt kohti. Meie piirkonna kohta saad üksikasjalikku infot http://www.saaremaanaturetourism.eu/mida-teha.

Päikese puhkemaja asub Kuusnõmme poolsaarel keset mitmekesist ja rikkalikku Vilsandi rahvusparki. Siinne  taimestik on liigirikas ja haruldusterohke. Puhkemajast 16,4 km kaugusel asub Viidumäe looduskaitseala, mis on kui looduslik botaanikaaed.

Vilsandi rahvuspark on rikkaliku merelinnustikuga. Ideaalne peatuspaik linnuvaatlusteks. Vilsandi rahvuspargis asuvad suurimad hallhülge lesilad Eestis. Hallhülgeid oleme näinud Elda poolsaare lääne rannikul, ca 15 km kaugusel puhkemajast. Elda ja Soeginina pangad pakuvad geoloogiahuvilistele vaatlemiseks siluriaegse paekivi paljandeid, milles leidub rikkalikult fossiile ja kivistunud koralle. Väga vähestes kohtades maailmas on võimalik näha nii kauget aega kivististes.

Päikese puhkemaja ümbrus pakub avastamisrõõmu nii jalgsi – kui jalgrattaga matkates. Rannikuni on puhkemajast ligi kaks kilomeetrit. Tuntud Käkisilm (väin Lääne-Saaremaa ja Vilsandi saare vahel), kust pääseb madala veetaseme juures jalgsi Vilsandi saarele, asub puhkemajast vaid ca 5 km kaugusel. Vilsandi saar on omaette külastamist väärt.

Rikkalik looduskeskkond pakub ideaalset võimalust vereta jahiks. Puhkemajas ümbruses (isegi aknast vaadeldes) võib kohata kitse, rebast või mäkra. Suurepärane ümbrus loodusfotograafile.

Puhkemajast 9 km kaugusel asub värskelt valminud väikesadam Atla. Paati on võimalik vette lasta ka puhkemajast ca 3 km kaugusel asuvast Pikanina poolsaarelt. Rannikuäärsed roostikud on ideaalsed spinninguga kalapüügiks.

Saaremaa on ideaalne puhkuseks ja kohti kuhu minna ja külastada on palju.

Et leida erinevaid võimalusi, kuidas aega veeta, soovitame tutvuda ka meie koostööpartneritega.